Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
08.06.2010 08:36

Żołnierze, którzy okradli Przewoźnika, nie są aresztowani

Ponieważ przestępstwo nie należy do ciężkich, są tylko pod nadzorem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

*O kradzież kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika podejrzanych jest czterech żołnierzy, którzy przypadkowo znaleźli się w pobliżu miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu. W związku z tym, że przestępstwo nie należy do ciężkich, nie zostali oni aresztowani. *

Rosyjski dziennik _ Kommiersant _ ustalił, że żołnierze ci znajdują się pod nadzorem dowódcy. Gazeta dodaje, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jeszcze w kwietniu poinformowała Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji o tym, że nieznani sprawcy próbowali sześciokrotnie pobrać pieniądze w bankomatach Smoleńska z karty kredytowej Andrzeja Przewoźnika.

Gdy im to się nie udało, ze względu na brak PIN-u, wykorzystali drugą kartę do zrobienia zakupów w sklepach i poprzez internet na sumę około 6 tysięcy złotych.

28 kwietnia rosyjska FSB ustaliła, że z karty bankomatowej skorzystali żołnierze jednej z jednostek smoleńskiego garnizonu, wobec których wszczęte zostało postępowanie karne. Dziś oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma wydać rosyjska prokuratura.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, przewoźnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz