Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy z PLL LOT będą manifestować

0
Podziel się:

Pikiety należy się spodziewać w poniedziałek przed siedzibą resortu skarbu.

Związkowcy z PLL LOT będą manifestować
(bribriTO/CC/Flickr)

Związki zawodowe działające w PLL LOT planują na poniedziałek pikietę w obronie zwolnionych dwóch liderów związków zawodowych.

_ - Będzie to protest i sprzeciw wobec drastycznego łamania prawaprzez zarząd PLL LOT i przyzwolenia na łamanie prawa przez właściciela, czyli ministra Skarbu Państwa. Sprawa dotyczy bezprawnego zwolnienia dwóch przewodniczących związków zawodowych i polityki kadrowej zarządu _ - powiedział szef "Solidarności" w LOT Stefan Malczewski.

Chodzi o zwolnionych w sierpniu przewodniczących: Związku Zawodowego Pracowników Pokładowych Elwirę Niemiec oraz Związku Zawodowego Pracowników LOT Grzegorza Kossowskiego. Zarząd PLL LOT zwolnił ich w trybie dyscyplinarnym, powodem było opuszczenie stanowisk pracy.

Sprawą zwolnienia z pracy przewodniczących związków zawodowych zajęła się Międzyzakładowa Komisja Pojednawcza. OPZZ domaga się uchylenia decyzji o rozwiązaniu umów o pracę z przewodniczącymi związków zawodowych w PLL LOT i wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec prezesa zarządu spółki.

Od stycznia związki zawodowe i zarząd LOT-u są w sporze zbiorowym. 23 lipca związkowcy ogłosili pogotowie strajkowe, w ramach którego informują międzynarodowe organizacje związkowe i polskie instytucje o sytuacji w spółce. Wcześniej - w czerwcu - władze spółki wypowiedziały zakładowy układ zbiorowy pracy.

Raport Money.pl
*Kryzys kosztował nas trzy miliony miejsc pracy * W ciągu ostatniego roku co dwunasty Polak był zarejestrowany w urzędzie pracy. Prawie 1,7 mln do dziś szuka posady. Czytaj w Money.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)