Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia z abonamentu pogrążą TVP

0
Podziel się:

Wpływy telewizji spadną trzykrotnie. Poczta grozi kontrolami tych, którzy powinni go płacić.

Zwolnienia z abonamentu pogrążą TVP
(charlesdyer/CC/Flickr)
bECMiRGZ

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szacuje, że w związku z wejściem w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego już wkrótce niemal trzykrotnie zmniejszą się wpływy z abonamentu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która zaczyna obowiązywać od marca, oprócz dotychczas zwolnionych osób, (m.in. tych, które ukończyły 75 lat i inwalidów pierwszej grupy), abonamentu nie będą musieli też płacić emeryci, którzy ukończyli 60 lat, a ich emerytura nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia. Abonamentu nie zapłacą także trwale niezdolni do pracy renciści, bezrobotni, a także osoby uprawnione do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych.

- _ Choć początek roku pod względem wpłat abonamentowych nie wyglądał źle, przyszłość nie rysuje się różowo _ - zapowiada przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

bECMiRHb

ZOBACZ TAKŻE:
Kutz: Z TVP zwolnić zbędnych ludzi. Nie pozwalać na żebranie.Według prognoz KRRiT, w tym roku Polskie Radio i Telewizja Polska mają uzyskać z abonamentu między 330 a 360 milionów złotych. W 2007 roku było to 970 milionów złotych. Z pieniędzy uzyskanych w tym roku z abonamentu Polskiego Radio otrzyma od 100 do 130 milionów złotych.

Zdaniem Kołodziejskiego taka kwota nie pokrywa nawet kosztów stałych spółki, nie mówiąc już o realizacji misji.

Źródło: KRRiT, TVP

  • prognoza
bECMiRHh

- _ Nowe przepisy zagrażają mediom publicznym _ - przestrzega Witold Kołodziejski. Zdaniem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji konieczne są doraźne środki zaradcze.

Będą niezapowiedziane kontrole

ZOBACZ TAKŻE:
TVP na krawędzi przepaści finansowej.
Osoby, które przestały płacić abonament radiowo-telewizyjny i właściciele firm mogą się spodziewać, że do ich drzwi zapukają kontrolerzy z Poczty Polskiej. Pracownicy Poczty już odwiedzają te firmy, które nie zarejestrowały odbiorników, a istnieje przypuszczenie, że mogą je posiadać.

- _ Kontrolerzy przychodzą do siedziby firmy bez uprzedzenia _ - mówi Mariola Laskowska z Poczty Polskiej:

bECMiRHi

Kara za posiadanie niezarejestrowanych odbiorników wynosi 30-krotność wysokości opłaty abonamentowej. Prezes Poczty Polskiej Andrzej Polakowski wyjaśnia, że takie działania są konieczne, bo wpływy z abonamentu drastycznie spadły:

Od kilku miesięcy odbiorcy indywidualni, którzy uchylają się od obowiązku płacenia abonamentu znajdują w skrzynkach pocztowych ponaglenia. Poczta Polska posiada dokładne informacje o tym kto płaci abonament, a kto się z tego obowiązku nie wywiązuje.

Czytaj w Money.pl

bECMiRHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)