Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żydzi znów chcą budować osiedla. Clinton krytykuje

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA skrytykowała zapowiedź Izraela budowy 3 tys. mieszkań dla żydowskich osadników.

Żydzi znów chcą budować osiedla. Clinton krytykuje
(marcn/CC/Flickr)
bFdZNWRN

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton skrytykowała w piątek wieczorem zapowiedź Izraela budowy 3 tys. mieszkań dla żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie mówiąc, że będzie to _ krok wstecz na drodze do pokoju _.

_ - Niech mi będzie wolno powtórzyć, że ta administracja - podobnie jak poprzednie - mówiły Izraelowi bardzo wyraźnie, że tego rodzaju działalność jest krokiem wstecz na drodze do wynegocjowanego pokoju między Izraelem i Palestyńczykami _ - powiedziała Clinton.

Sekretarz stanu złożyła to oświadczenie w obecności izraelskich ministrów obrony i spraw zagranicznych Ehuda Baraka i Avigdora Liebermana.

bFdZNWRP

Clinton zaapelowała ponownie o _ pokój między Izraelem i wszystkimi Palestyńczykami pod przewodnictwem ich prawowitej władzy, Autonomii Palestyńskiej _.

Zdaniem sekretarz stanu _ nawet jeśli nie uda się osiągnąć wszechstronnego porozumienia regulującego wszystkie niezwykle skomplikowane zagadnienia, to w interesie Izraela leży podejmowanie prób _.

Palestyński prezydent Mahmud Abbas wezwał w piątek Izrael do wznowienia rozmów pokojowych. Wysunął jeden warunek: Izrael ma zaprzestać kolonizacji palestyńskich terenów okupowanych, tj. budowy nowych osiedli na zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie.

O podjęcie na nowo rokowań izraelsko-palestyńskich wystąpili prezydent Francji Francois Hollande i wielu innych europejskich przywódców oraz Stolica Apostolska a także m.in. Chiny, Egipt, Jordania.

bFdZNWRV
Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, dlaczego Czesi tak zagłosowali Izrael uważa Pragę za najbliższego sojusznika na kontynencie.
Chcą rozmawiać z Izraelem, ale pod warunkiem Palestyński prezydent Mahmud Abbas wezwał Izrael do wznowienia rozmów pokojowych.
Izrael drażni Palestyńczyków. Jest na to zgoda Rząd izraelski wyda zezwolenia na budowę 3 000 nowych mieszkań dla żydowskich osadników na okupowanych terenach Zachodniego Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie.
bFdZNWSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)