Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia

0
Podziel się:

Ponad tysiąc pokazów i doświadczeń naukowych będzie można zobaczyć na 15. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Odbędzie się on jutro (28.05 - sobota) w Parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie.

Wyprawę na największą w Europie imprezę plenerową popularyzującą naukę warto wcześniej zaplanować. Obszar Pikniku Naukowego zajmuje bowiem 40 tysięcy metrów kwadratowych, na których znajduje się 230 namiotów, a w nich kilkaset instytucji naukowych, edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy. Wśród ponad tysiąca pokazów każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Będzie można m.in. zobaczyć pojazdy księżycowe, symulatory zderzeń i dachowania, chemiczne ogrody i wulkany, niebieskie pomidory i jedno z dwóch najstarszych na świecie piór, które ma już 150 milionów lat. Gwiazdami wydarzenia będą: popularyzator nauki Brytyjczyk Tom Pringle znany na całym świecie jako dr Bunhead, Bob Friedhoffer - profesor The City University of New York, popularny demonstrator nauki, Zirkus Meer z Austrii objaśniający zjawiska fizyczne za pomocą widowiskowej cyrkowej formuły, oraz mówiący głosem dziecka japoński humanoidalny robot Honda Asimo, który nie tylko chodzi, porusza rękami, umie kopnąć piłkę, ale nawet biega.
Będzie też można poznać nowe technologie radiowe od kuchni i spotkać znanych z anten dziennikarzy Polskiego Radia.
Tegorocznemu Piknikowi - podobnie jak odbywającej się równolegle z nim konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Centrów Nauki i Muzeów - towarzyszy hasło "Wolność".
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Odbywa się od 1997 roku corocznie w centrum Warszawy, za każdym razem przyciągając tłumy zwiedzających. W 2005 roku Piknik został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z dziesięciu wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo". Był inspiracją do wielu inicjatyw popularyzujących naukę, m.in. do powstania w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)