Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wośp
02.01.2012 12:15

20. finał WOŚP. Zagrają już w niedzielę

Dobiegają końca przygotowania do 20. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dobiegają końca przygotowania do 20. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się wiele koncertów charytatywnych oraz ponad 100 tysięcy licytacji, które będą dostępne na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Dodatkowo w akcji uczestniczyć będzie prawie 120 tysięcy wolontariuszy, skupionych w ponad 1500 sztabach w kraju i na świecie.

Główne hasło tegorocznego finału to _ Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko _. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa od 1993 roku. Od tego czasu, co roku organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, szpitalom dziecięcym w całej Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W ciągu 19 lat swojego istnienia na ten cel wydała prawie 140 milionów dolarów.

Czytaj więcej o działalności WOŚP
Wielkie liczenie po wielkim graniu. Jest już 37 mln zł WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów nefrologicznych.
Rusza Przystanek Woodstock. Czas na błoto, szał i Prodigy Po raz pierwszy w historii festiwalowi artyści grają w czwartek, piątek i sobotę. W ten sposób Jerzy Owsiak co roku dziękuje wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tagi: wośp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz