Notowania

wiadomości
20.08.2011 12:26

2 Premier-opozycja-debaty

Premier Donald Tusk proponuje Prawu i Sprawiedliwości serię publicznych debat na tematy ważne dla Polski. Szef rządu powiedział na konferencji prasowej, że wczorajsza sejmowa debata o finansach pokazała, jak ważny jest merytoryczny dialog między partią rządzącą a główną partią opozycyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tusk zaproponował, by w kolejny poniedziałek 29 sierpnia spotkali się przed kamerami minister Jacek Rostowski i przedstawiciel PiS odpowiedzialny za finanse publiczne.
Kolejnego dnia mogłaby odbyć się debata Radosława Sikorskiego z Anną Fotygą lub innym specjalistą PiS od spraw międzynarodowych - mówił premier.
Donald Tusk zaproponował, by dziewięć debat wieńczyła jego dyskusja z Jarosławem Kaczyńskim.
Donald Tusk mówił, że opozycja miałaby prawo do zadawania większej liczby pytań, dotyczących ostatnich czterech lat rządów Platformy Obywatelskiej. Natomiast przedstawiciele rządu powinni mieć możliwość zadawania większej liczby pytań co do kolejnych czterech lat - dodał. Przywódca PO zadeklarował jednak, że jest otwarty na rozmowę z PiS na temat formy tych debat. Mówił też, że jego ministrowie są gotowi rozmawiać także z przedstawicielami innych ugrupowań.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz