(2) Skoki narciarskie - Stoch 3. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

0

skoki narciarskie - Puchar Świata - Stoch

Kamil Stoch zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wcześniej na podium stawali tylko Adam Małysz i Stanisław Bobak.
W pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze dwóch Polaków: Piotr Żyła był 15, a Maciej Kot - 18. Poza tym punkty Pucharu Świata zdobyło jeszcze siedmiu Polaków: Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Krzysztof Biegun.
Kryształową Kulę, drugą w karierze, wywalczył Austriak Gregor Schlierenzauer, który triumfował również w klasyfikacji lotów. Drugi był Norweg Anders Bardal
W klasyfikacji drużynowej, czyli w Pucharze Narodów triumfowali Norwegowie, Polska zajęła piąte miejsce.
W ostatnich pucharowych zawodach tego sezonu w Planicy zwyciężył Słoweniec Jurij Tepes, Żyła był 5 a Stoch - 8.