Notowania

wiadomości
08.06.2013 11:49

7 osób w niemieckich szpitalach po wypadku autokaru

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemcy - autobus - wypadek

7 osób pozostaje w szpitalach po wypadku polskiego autokaru niedaleko Ingolstadt w Niemczech. Stan dwóch osób jest bardzo ciężki. W wypadku zginęła jedna osoba.
Jak poinformowała Polskie Radio konsul generalna w Monachium Justyna Lewańska dwie najciężej ranne osoby przeszły już operacje. Lekarze określają ich stan jak bardzo ciężki, ale stabilny. Hospitalizowanych jest także pięć innych osób, które odniosły lżejsze obrażenia.
W sumie pomocy lekarskiej trzeba było udzielić ponad 30 pasażerom. W wypadku zginęła jedna osoba na razie wiadomo jedynie, że to kobieta.. Autobusem jechali na wycieczkę do Francji gimnazjaliści z Lwówka Śląskiego. Młodzież przebywa obecnie w budynku straży pożarnej w miejscowości Manching. Na miejscu są lekarze, polscy dyplomaci, władze miasteczka, a także polski ksiądz. Organizowany jest transport powrotny do Polski.
Do wypadku doszło krótko po godzinie 4.00 na autostradzie A9 w kierunku Monachium. Polski autobus, którym podróżowało łącznie 45 osób z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni na pobocze i przewrócił się na bok. Policja przesłuchała już dwóch kierowców.
IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz