Notowania

wiadomości
05.06.2012 08:49

A2-szansa na przejezdność na Euro-Graś

Paweł Graś uważa, że jest duża szansa na przejezdność autostrady A2 w trakcie Euro 2012. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył także, że dzięki mistrzostwom Europy Polska zyskała szansę na duży skok cywilizacyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik rządu potwierdził, że władze robią wszystko, aby autostrada A2 była skończona. Na razie trwają tam ostatnie prace, dzięki czemu będzie można uzyskać tak zwaną "przejezdność" - podkreślił Graś. Zapowiedział jednocześnie, że cała infrastruktura A2 zostanie oddana do użytku dopiero po piłkarskich mistrzostwach Europy. Dodał także, że w związku ze skalą projektów infrastrukturalnych musiały pojawić się trudności, o czym świadczą chociażby problemy z autostradami, czy koleją. Graś uważa także, że w ostatnich tygodniach drogowcom pomogła pogoda, dzięki czemu można było przyspieszyć prace na A2.
Paweł Graś przypomniał, że podmioty gospodarcze w Polsce muszą kalkulować ryzyko podczas przyjmowania dużych kontraktów. W jego ocenie szkoda tylko, że w obliczu takiej szansy, jaką jest Euro 2012, wykonawcy nie osiągnęli odpowiednich profitów. Rzecznik rządu powiedział, że może to być spowodowane złym zarządzaniem tych firm. Zaznaczył, że mimo tego strona rządowa wydawała publiczne pieniądze zgodnie z procedurami i na czas. Podkreślił jednocześnie, że wszelkie publiczne zamówienia były dokładnie sprawdzane i kontrolowane, aby uniknąć wszelkich niejasności. Część wykonawców, pracujących na autostradach i Stadionie Narodowym zapowiadała ostatnio możliwość protestów, w związku z niewypłacaniem przez inwestora należności.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz