Notowania

j.kaczyński
24.06.2010 09:24

A.Balazs - B.Komorowski - J.Kaczyński

Artur Balazs uważa, że Bronisław Komorowski musi przed II turą wyborów prezydenckich udowodnić, iż jest autonomicznym i niezależnym kandydatem. Polityk centroprawicy jest zdania, że nadaktywność premiera Donalda Tuska w kampanii Komorowskiego nie pomaga pretendentowi Platformy. Może stworzyć wrażenie podjęcia zobowiązań przez marszałka Sejmu i sugerować jego zależność od Tuska w przyszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Artur Balazs, który był gościem Trójki mówił, że prezydent w Polsce nie może być osobą "na niby", osobą "malowaną, musi być niezależny. Dlatego też, przekonywał, jeśli stworzy się wrażenie, że Tusk ma istotny wpływ na prezydenta, to może Komorowskiemu tylko zaszkodzić.

W opinii Artura Balazsa, trudne zadanie stoi przed Jarosławem Kaczyńskim. Polityk przekonuje, że Jarosław Kaczyński jeśli chce pozyskać dodatkowy elektorat musi udowodnić, że zmiana, która się w nim dokonała jest zmianą autentyczną i trwałą.

Były prezes Konserwatywno-Ludowego mówił, że Jarosław Kaczyński jest politykiem największego formatu i jako taki ma ograniczenia. Dodawał, że opinia publiczna doceniła zmiany w jego zachowaniu wywołane straszną traumą i trochę polityczną grą. Zdaniem Artura Balazsa akceptacja dla zmiany spowoduje, że zmieni się w Polsce język polityki i styl jej uprawiania.

Artur Balazs do grudnia 2009 był prezesem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Partia ta poparła oficjalnie. przed I turą wyborów Bronisława Komorowskiego. Sam Artur Balazs mówi, że jeszcze nie zdecydował, na kogo odda swój głos w 2. turze.

Tagi: j.kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz