Notowania

czuma
09.02.2009 16:02

A. Czuma: Polski wywiad zna nazwiska porywaczy Polaka

Polski wywiad zna nazwiska terrorystów, którzy uprowadzili i zabili polskiego inżyniera w Pakistanie. Poinformował o tym minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef resortu sprawiedliwości zapowiedział, że Polska wyśle międzynarodowy list gończy za porywaczami, którzy zamordowali w Polaka. Prokuratura zbiera w tej sprawie materiały i dowody, które będą spełniały niezbędne kryteria - poinformował minister Andrzej Czuma.

Szef resortu sprawiedliwości wierzy w skuteczność tego listu. Według niego to, że na razie nie ma dostępu do siedzib tych band, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie takiej możliwości. Poza tym poważnie ograniczy to swobodę przemieszczania się członków tej organizacji terrorystycznej - tłumaczy minister Czuma. Szef resortu sprawiedliwości przyznał, że wywiad prześwietlił środowisko terrorystów, dzięki czemu posiadamy kompleksową wiedzę na ich temat.

Na razie nie wiadomo kiedy list gończy zostanie wysłany. Najpierw musi on uzyskać akceptację międzynarodowych sił policyjnych - wyjaśnia Andrzej Czuma. W związku z tym wraz z resortem spraw zagranicznych przygotowywane są odpowiednie dokumenty, aby list taki przeszedł wszelkie procedury formalne.

Wcześniej szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że rząd będzie starał się ukarać winnych egzekucji porwanego w Pakistanie Polaka.

Tagi: czuma, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz