Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

A. Czuma: Polski wywiad zna nazwiska porywaczy Polaka

0
Podziel się

Polski wywiad zna nazwiska terrorystów, którzy uprowadzili i zabili polskiego inżyniera w Pakistanie. Poinformował o tym minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

bEivMJFh

Szef resortu sprawiedliwości zapowiedział, że Polska wyśle międzynarodowy list gończy za porywaczami, którzy zamordowali w Polaka. Prokuratura zbiera w tej sprawie materiały i dowody, które będą spełniały niezbędne kryteria - poinformował minister Andrzej Czuma.

Szef resortu sprawiedliwości wierzy w skuteczność tego listu. Według niego to, że na razie nie ma dostępu do siedzib tych band, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie takiej możliwości. Poza tym poważnie ograniczy to swobodę przemieszczania się członków tej organizacji terrorystycznej - tłumaczy minister Czuma. Szef resortu sprawiedliwości przyznał, że wywiad prześwietlił środowisko terrorystów, dzięki czemu posiadamy kompleksową wiedzę na ich temat.

Na razie nie wiadomo kiedy list gończy zostanie wysłany. Najpierw musi on uzyskać akceptację międzynarodowych sił policyjnych - wyjaśnia Andrzej Czuma. W związku z tym wraz z resortem spraw zagranicznych przygotowywane są odpowiednie dokumenty, aby list taki przeszedł wszelkie procedury formalne.

bEivMJFj

Wcześniej szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że rząd będzie starał się ukarać winnych egzekucji porwanego w Pakistanie Polaka.

bEivMJFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)