Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kwaśniewski
31.03.2007 19:31

A. Kwaśniewski i P. Zalewski w Berlinie o relacjach UE z krajami Wschodu

Aleksander Kwaśniewski opowiada się za stworzeniem dla Rosji perspektywy europejskiej. Paweł Zalewski uważa tymczasem, że Unia Europejska powinna w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę interesy takich krajów, jak Ukraina czy Gruzja. Były prezydent i przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych wzięli udział w Berlinie w dyskusji na temat unijnej polityki wschodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aleksander Kwaśniewski powiedział, że polityka ta powinna zakładać zacieśnianie współpracy z Rosją, a w perspektywie nie wykluczył nawet członkostwa Rosji w Unii. W jego przekonaniu Rosja nie ma innej szansy niż "znalezienie się któregoś dnia w Europie".
Paweł Zalewski uważa natomiast, że perspektywa europejska należy się takim krajom jak Ukraina, która objęła prozachodni kurs i przeprowadza demokratyczne reformy. Ich brak w Rosji - zdaniem polityka PiS-u - determinuje również unijną politykę wobec tego kraju. Paweł Zalewski ocenił obecną sytuację w Rosji jako "regres demokracji i wzrost autorytaryzmu".
Aleksander Kwaśniewski powiedział, że sprawdzianem rosyjskiej demokracji będą najbliższe wybory prezydenckie. "Jeśli Władimir Putin nie będzie naciągał prawa, aby objąć urząd na trzecią kadencję, osobiście mu pogratuluję" - powiedział były prezydent

Tagi: kwaśniewski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz