Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czerwiec
11.06.2006 10:33

Abp Gądecki o Poznańskim czerwcu

Arcybiskup Stanisław Gądecki zachęca wiernych do udziału w uroczystościach upamiętniających wydarzenia Poznańskiego Czerwca 1956. Metropolita poznański napisał specjalny list, który czytany jest od rana w kościołach archidiecezji poznańskiej. Główne kościelne uroczystości ku czci ofiar tragicznego zrywu sprzed 50 lat odbędą się w Poznaniu 23 czerwca z udziałem Episkopatu Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biskupi wezmą udział w procesji, która przejdzie z jeżyckiego kościoła Najświętszego Serca Jezusa na Plac Mickiewicza. Pod Poznańskimi Krzyżami mszę w intencji ofiar odprawi kardynał Józef Glemp. Prymas Polski poświęci też tablicę upamiętniającą modlitwę w tym miejscu papieża Jana Pawła II.
"Pragniemy modlić się za wszystkich zamordowanych, bitych, aresztowanych i prześladowanych" - pisze arcybiskup Gądecki w liście do wiernych.
Metropolita podkreśla, że trzeba jednocześnie błagać Boga o to, "aby krew tylu Polaków i Polek przelana pięćdziesiąt lat temu w Poznaniu nie poszła na marne, lecz stała się zasiewem Polski w pełni wolnej i solidarnej", która buduje "swój byt państwowy i społeczny na wartościach chrześcijańskich".

Tagi: czerwiec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz