Notowania

adwokaci
04.06.2009 18:54

"Adwokat nie powinien podejmować spraw przeciwko osobie, z którą ma zatarg osobisty"

Poseł PO Janusz Palikot złożył w warszawskiej Okręgowej Radzie Adwokackiej wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec adwokata Romana Giertycha.

Podziel się
Dodaj komentarz

Giertych reprezentuje Marię Nowińską, byłą żonę Palikota, oskarżającą go o ukrywanie wspólnego majątku. Palikot, powołując się na Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej uważa, że adwokat nie powinien podejmować spraw przeciwko osobie, z którą ma zatarg osobisty. Palikot oskarża Giertycha również o ujawnianie informacji o prowadzonym postępowaniu.

Janusz Palikot wpłacił też na konto sądu w Warszawie 102 tysiące złotych. Był to warunek konieczny, aby sąd przyjął i rozpatrzył jego pozew przeciwko wydawcy "Dziennika" i redaktorowi naczelnemu tej gazety. Polityk zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie domagał się 10 milionów złotych odszkodowania, za kłamstwa publikowane na jego temat.

Wczoraj Janusz Palikot złożył prywatny pozew przeciwko publicystom "Dziennika", którzy opisali jego sprawę oraz niejasne powiązania z firmami z rajów podatkowych.

Zdaniem posła Janusza Palikota publikacje "Dziennika" to "festiwal kłamstw i oszczerstw." Gazeta odpowiedziała na swoich łamach, że jest w stanie udowodnić przed sądem prawdziwość przedstawianych przez siebie informacji.

Tagi: adwokaci, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz