Notowania

afganistan
28.08.2009 19:28

Afganistan: kłotnia Hamida Karzaia i Richarda Holbrooke'a

Prezydent Afganistanu miał wpaśc w gniew, gdy specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do Afganistanu i Pakistanu zasugerował, że afgańskie wybory mogły zostać sfałszowane. Do spotkania Hamida Karzaia i Richarda Holbrooke'a doszło w pałacu prezydenckim Kabulu dzień po ubiegłotygodniowych wyborach. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykański wysłannik spotkał się wówczas w ambasadzie Stanów Zjednoczonych również z głównym rywalem afgańskiego prezydenta Abdullahem Abdullahem. Trzygodzinne spotkanie z Abdullahem przebiegło spokojnie, natomiast Karzai w czasie rozmowy z Amerykaninem miał stracić panowanie nad sobą. Wysłannik Waszyngtonu miał bowiem zasugerować, że wybory w Afganistanie mogły zostać sfałszowane i wezwał prezydenta Afganistanu do zaakceptowania wyników, nawet gdyby okazało się, że nie wygrał on w pierwszej rundzie.

W odpowiedzi Karzai oskarżył Amerykanów o próbę doprowadzenia do drugiej tury wyborów. Rozmowa przerodziła się w kłótnie.

Źródła dyplomatyczne twierdzą, że obaj panowie natychmiast dokończyli swoje desery i rozeszli się. Rzeczniczka ambasady amerykańskiej w Afganistanie zaprzecza, żeby pomiędzy oboma politykami doszło do sprzeczki.

Tagi: afganistan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz