Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
01.06.2008 16:05

Afganistan: prowincja Ghazni coraz bardziej niebiezpieczna

Szef afgańskiego programu pojednania został porwany w prowincji Ghazni. To tam polscy żołnierze mają za kilka miesięcy przejąć całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Tymczasem lokalne władze alarmują, że w Ghazni rośnie liczba ataków, a prowincja stała się już jedną z najniebezpieczniejszych w Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wahidullah Mudżadedi kieruje afgańską organizacją, która zajmuje się skupowaniem broni od rebeliantów. Mężczyzna wraz z dwoma współpracownikami podróżował drogą Kabul-Kandahar. Od wczoraj nie dał znaku życia, a dzisiaj talibowie oświadczyli, że Afgańczyk został przez nich porwany.

W ciągu ostatnich kilku tygodni znacznie wzrosła liczba ataków i porwań w prowincji Ghazni oraz na drodze łączącej Kabul z Kandaharem. Wczoraj wieczorem polski patrol został ostrzelany przez talibów, a jeden z Polaków został lekko ranny. Kilka dni temu talibowie na kilkanaście godzin przejęli nawet władzę w jednym z dystryktów. Lokalne władze twierdzą, że w ostatnich dniach Ghazni stała się jedną z najbardziej niebezpiecznych prowincji w całym Afganistanie.

Tagi: afganistan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz