Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja
30.08.2008 13:21

Akcja "Bezpieczny autokar" - podsumowanie wakacji

W czasie tegorocznych wakacji Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali trzech kierowców autokarów turystycznych pod wpływem alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Inspektorzy sprawdzali stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców w ramach akcji "Bezpieczny autokar".

W ciągu 10 tygodni wakacji inspektorzy skontrolowali ponad 2 tysiące autokarów i ukarali 750 kierowców mandatami karnymi. Zatrzymano ponad 200 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów - 50 z nich zostało wyłączonych z ruchu.

W ocenie rzecznika Inspekcji Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, w porównaniu z poprzednimi wakacjami było podobnie - z tym, że w ubiegłym roku nie zatrzymano ani jednego pijanego kierowcy autokaru. Nieznacznie wzrosła zaś liczba prowadzących pojazdy ukaranymi mandatami karnymi. Największą plagą tegorocznych wakacji są natomiast naruszenia czasu pracy. Kierowcy mają zbyt krótki czas odpoczynku lub prowadzą zbyt długo - mówi Alvin Gajadhur.

W kilku przypadkach wykryto też oszustwa. Na początku lipca jeden z kierowców miał jechać z dziećmi do Bułgarii. Jak się okazało, w autokarze były dwa wykresy tachografu, co miało sugerować, że kierowca ma zmiennika. Tak jednak nie było. Na początku sierpnia w autokarze do Grecji dwaj kierowcy mieli fałszywe zaświadczenia wystawione przez przewoźnika, że wcześniej przebywali na urlopie.

Alvin Gajadhur przestrzega, że przemęczony kierowca może być równie niebezpieczny jak ten będący pod wpływem alkoholu.

Tagi: akcja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz