Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyrok
13.02.2012 11:02

Aleksander Kwaśniewski nie odpowie za więzienia CIA. Śledztwo zostało przeniesione

Zarzuty w tej sprawie zostały postawione najważniejszym osobom w państwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator generalny Andrzej Seremet przeniósł śledztwo w sprawie więzień CIA z prokuratury warszawskiej do krakowskiej. Odbyło się to w kulminacyjnym momencie, gdy przedstawiciele prokuratury apelacyjnej w stolicy oficjalnie zapowiedzieli, że w ciągu kilku miesięcy zakończą śledztwo - przekazuje _ Dziennik Gazeta Prawna. _

Efektem śledztwa mogło być postawienie zarzutów najważniejszym osobom w państwie, które miały zezwolić na więzienie osób podejrzanych o terroryzm w ośrodku polskiego wywiadu w Kiejkutach na Mazurach. Według oskarżycieli decyzja Prokuratury Generalnej wpłynie na wydłużenie śledztwa, a jej efektem może być nawet umorzenie sprawy. Prokuratura Generalna proszona o umotywowanie swojej decyzji stwierdza krótko: sprawa objęta jest klauzulą _ ściśle tajne _.

Miał być Trybunał Stanu między innymi dla byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego premiera Leszka Millera. Na razie jest tylko dziwna decyzja prokuratora generalnego - komentuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Czytaj więcej o Aleksandrze Kwaśniewskim
Zobacz, kto dziś odwiedził Kwaśniewskiego Aleksander Kwaśniewski spotkał się z Włodzimierzem Cimoszewiczem, Józefem Oleksym, Tomaszem Nałęczem i Januszem Palikotem.
Kwaśniewski premierem? Olejniczak na to... - To trzeba uciąć i jednoznacznie powiedzieć - twierdzi Wojciech Olejniczak.
Kto napisał program SLD? To tajemnica Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że Sojusz Lewicy Demokratycznej w ostatniej części kampanii będzie koncentrować się na tematach ekonomicznych.
Tagi: wyrok, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz