Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amazonki mają swój serwis internetowy

0
Podziel się:

W Warszawie uroczyście otwarto nową rozbudowaną wersję serwisu Amazonki.net. Jest to pierwszy w Polsce portal społecznościowy poświęcony tematyce raka piersi. Powstał pięć lat tamu, a obecnie liczy około 1600 użytkowników.

Twórcą portalu jest Maciej Szpakowski, który szukał w internecie informacji na temat raka piersi dla mamy, która była po operacji.

Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki Krystyna Wechmann zwraca uwagę, że dzięki portalowi kobiety które chorują na raka nie czują się osamotnione.

Doktor Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z warszawskiego Centrum Onkologii podkreśla, że serwisy społecznościowe dają wsparcie psychiczne i zrozumienie osób, które znalazły się w podobnej sytuacji. Chore na raka piersi potrzebują kontaktu z innymi pacjentkami, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Amazonki.net to internetowe kompendium wiedzy na temat raka piersi. W serwisie można znaleźć między innymi aktualności związane z nowoczesnymi metodami leczenia raka piersi, listę szpitali wraz z oceną przez użytkowników , Onkopedię, w której wyjaśnione są wszystkie medyczne i łacińskie terminy.

Portal ma również chat, wyszukiwarkę, forum. Każdy użytkownik ma swój profil, . To tu może dodawać zdjęcia do galerii, zawierać znajomości.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)