Notowania

stany zjednoczone
08.10.2008 08:27

Ambasador Stanów Zjednoczonych Victor Ash odwiedzi dziś Słupsk

Ambasador spotka się z mieszkańcami i samorządowcami w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, której elementy mają być zlokalizowane w podsłupskim Redzikowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ambasador Victor Ash odwiedzi teren nieczynnego lotniska i budowany nowy szpital wojewódzki w Słupsku.

Jak wyjaśnia starosta słupski Sławomir Ziemianowicz, cały czas trwają rozmowy ze stroną amerykańską w sprawie sąsiedztwa i współpracy wojsk amerykańskich oraz mieszkańców na tym terenie. Ziemianowicz oczekuje od amerykańskie ambasadora przedstawienia gwarancji bezpieczeństwa oraz zapewnienia, że Amerykanie zadbają o rozwój regionu.

Starosta słupski zapowiedział, że do końca roku samorządowcy z regionu słupskiego mają podpisać porozumienie z polskim rządem w sprawie rekompensaty za lokalizację w Redzikowie tarczy antyrakietowej. Mają to być inwestycje infrastrukturalne, które przyspieszą rozwój Ziemi Słupskiej. Sławomir Ziemianowicz chce podpisać z rządem list intencyjny, w którym wymienione będą te zadania oraz szczegóły ich realizacji.

Samorządowcy chcą, by rząd sfinansował budowę drogi szybkiego ruchu Słupsk-Trójmiasto, uzbrojenie specjalnej strefy ekonomicznej w Redzikowie oraz budowę wewnętrznej obwodnicy miasta.

W amerykańskiej bazie w Redzikowie stacjonować ma blisko pół tysiąca żołnierzy USA. Zlokalizowanych ma tu być dziesięć wyrzutni rakietowych.

Tagi: stany zjednoczone, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz