Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ameryka ostrzega swoich obywateli w Indiach

0
Podziel się
bEhWSFph

Amerykański Departament stanu wezwał swych obywateli, przebywających w Indiach, do zachowania wzmożonej ostrożności. Zdaniem Waszyngtonu Amerykanie są w tym kraju narażeni na ataki terrorystyczne.
Ostrzeżenie skierowane jest zarówno do turystów, jak i do Amerykanów, pracujących w Indiach. Według doniesień wywiadu grupy terrorystyczne związane z talibami i Al-Kaidą planują przeprowadzenie w Indiach zamachów. Ich celem mogą być obiekty, które przyciągają uwagę turystów zachodnich. Należą do nich zarówno słynne zabytki indyjskie, zatłoczone bazary, jak i obiekty hotelowe. Władze amerykańskie zalecają swym obywatelom przebywającym w Indiach wzmożoną czujność oraz monitorowanie wiadomości, publikowanych przez lokalne media.
To drugie w ostatnich miesiącach ostrzeżenie Departamentu stanu dotyczące Indii. Tego typu komunikaty budzą niezadowolenie władz indyjskich, które starają się przekonać opinię światową, że ich kraj jest bezpieczny dla cudzoziemców. W wyniku ostrzeżeń publikowanych nie tylko przez USA zmalała liczba turystów odwiedzających Indie. Niezależni eksperci potwierdzają, iż w Indiach istnieje poważne zagrożenie terroryzmem o różnym podłożu.

bEhWSFpK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)