Notowania

korea
26.07.2010 09:32

Amerykanie i Koreańczycy ćwiczą atak z łodzi podwodnej

To nawiązanie do zatopienia pod koniec marca okrętu Cheonan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Drugiego dnia wspólnych manewrów koreańscy i amerykańscy żołnierze będą symulować atak z łodzi podwodnej - poinformował przedstawiciel połączonych sztabów marynarek wojennych obydwu państw.

To bezpośrednie nawiązanie do zatopienia pod koniec marca tego roku okrętu południowokoreańskiej marynarki wojennej - przez północnokoreańską łódź podwodną. W katastrofie korwety _ Cheonan _ zginęło 46 marynarzy. Phenian oskarżenia o tę zbrodnię uznaje za prowokację Południa.

W manewrach bierze udział około 20 jednostek marynarek wojennych obu państw, 200 samolotów i 8000 żołnierzy. Manewry odbywają się na Morzu Japońskim. Według pierwotnych planów miały odbyć się na Morzu Żółtym, gdzie doszło do ataku na okręt Cheonan.

Zobacz relację z manewrów w brytyjskiej telewizji ITN:

Wówczas zaprotestowały chińskie władze, argumentując, że manewry na morzu oddzielającym Półwysep Koreański od Chin stanowią bezpośrednie zagrożenie dla Państwa Środka.

W sobotę Phenian po raz pierwszy w odpowiedzi na ćwiczenia wojskowe w pobliżu swoich granic zagroził atakiem jądrowym.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz