Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie zaotrzają środki bezpieczeństwa przy meczetach

0
Podziel się:

To środki ostrożności przed rocznicą ataków z 11 września.

Amerykanie zaotrzają środki bezpieczeństwa przy meczetach
(PAP/EPA)

To środki ostrożności przed rocznicą ataków z 11 września. Przedstawiciele organizacji muzułmańskich w USA twierdzą, że w ostatnim czasie nasiliła się skala agresji przeciwko wyznawcom Islamu.

W ostatnich tygodniach doszło w USA do kilku aktów wandalizmu wokół ośrodków Islamskich. W stanie Nowy Jork grupa nastolatków ostrzelała meczet ze śrutówki, a w Arizonie wybito szyby świątyni i rozlano wewnątrz farbę.

W 9. rocznicę zamachów z 11 września jedna z organizacji z Florydy zaplanowała publiczne palenie Koranu. Mahdi Bray z Towarzystwa Amerykańskich Muzułmanów przyznaje, że w Stanach zauważalny jest wzrost liczby aktów wandalizmu i przypadków przemocy wokół meczetów. - _ To nas niepokoi _ - dodaje. Jego zdaniem, do przyczyniło się do tego ogłoszenie planów budowy islamskiego centrum religijno-kulturalnego niedaleko Strefy Zero.

Przywódcy organizacji islamskich zaapelowali do muzułmanów o wzmożoną czujność i informowanie policji o podejrzanej aktywności wokół meczetów. By przełamać stereotypy, w rocznicę zamachów z 11 września amerykańscy muzułmanie będą prowadzić akcje charytatywne i demonstrować swój patriotyzm.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t105968.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;nie;chca;meczetu;blisko;ground;zero,14,0,664590.html) Amerykanie nie chcą meczetu blisko "ground zero" Jego budowę popiera 34 procent społeczeństwa - przeciw jest 52.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t85786.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/fbi;chce;zajac;dobra;4;meczetow;i;banku,27,0,556827.html) FBI chce zająć dobra 4 meczetów i banku Będzie to największa w historii USA konfiskata majątku, podyktowana walką z terroryzmem.
KOMENTARZE
(0)