Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańska prasa zaskoczona

0
Podziel się

      Amerykańskie media z zaskoczeniem przyjęły odmowę ekstradycji Romana Polańskiego. Prokuratura w Los Angeles, która wystąpiła z  wnioskiem o wydanie reżysera, na razie nie skomentowała decyzji rządu Szwajcarii.
      "Polański nie poniesie konsekwencji za gwałt i na zawsze pozostanie bezkarny" - tak decyzję o odmowie ekstradycji Romana  Polańskiego skomentował prezenter porannego programu w telewizji MSNBC.
      Decyzją szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości zaskoczony był komentator prawny telewizji CNN Paul Callan. Jak powiedział, "Polański był oskarżony o bardzo poważne przestępstwo. Ofiara Polańskiego miała przecież 13 lat. To jest także poważne przestępstwo w  Szwajcarii".
      Paul Callan zwrócił uwagę, że Szwajcaria jest kolejnym krajem, który chroni Polańskiego. "Polański żył przez wiele lat we Francji, która doszła do wniosku, że ponieważ jest znakomitym reżyserem i robi dobre filmy, to w jakiś dziwny sposób prawo go nie obowiązuje" - dodał komentator prawny telewizji CNN.
      Większość komentarzy na amerykańskich portalach internetowych jest krytyczna wobec Szwajcarii. "To niewiarygodne" - napisał czytelnik Los Angeles Times. "Oto kolejny przypadek, gdy sławny i bogaty człowiek staje ponad prawem" - stwierdził czytelnik portalu internetowego Yahoo.

bCZUthNh
KOMENTARZE
(0)