Notowania

apel
05.03.2010 07:19

Apel w sprawie Katynia do Miedwiediewa

Rosyjskie stowarzyszenie "Memoriał" wezwało prezydenta Dmitrija Miedwiediewa do publicznego osądzenia mordu NKWD na polskich oficerach. Zaapelowało również. by wziął udział w zaplanowanych na kwiecień oficjalnych obchodach rocznicy zbrodni katyńskiej. Dziś mija 70 lat od decyzji Biura Politycznego partii bolszewików nakazującej wymordowanie polskich jeńcow wojennych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stowarzyszenie Memoriał zwróciło uwagę, że zbrodnia katyńska "jest ważną i bolesną" kwestią i prezydent Miedwiediew powinien wziąć udział w uroczystościach. Jeśli przywódca Rosji z jakichś powodów nie będzie mógł przybyć na obchody do Katynia, to powinien w tej sprawie wypowiedzieć się publicznie. "Jasne i niedwuznaczne osądzenie przestępstwa dokonanego organami państwowymi Związku Radzieckiego/.../może stać się przełomowym momentem w stosunkach między Rosją i Polską" - czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie "Memoriał" wezwało prezydenta Rosji, aby sprzyjał odtajnieniu archiwów katyńskich, wznowieniu śledztwa katyńskiego oraz rehabilitacji każdej ofiary zbrodni.

Tagi: apel, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz