Notowania

wiadomości
08.01.2012 19:31

Argentyna - Paszke - jacht uratowany

Jacht Gemini 3, na którym kapitan Roman Paszke próbował opłynąć świat został wyciągnięty na brzeg w Rio Gallegos. Operacja ratowania jednostki zakończyła się około 16.00 polskiego czasu. Janusz Cieliszak, szef zespołu komunikacji rejsu powiedział IAR, że było to bardzo trudne zadanie. Jacht stał w bardzo niebezpiecznym miejscu i groziło mu zatonięcie. Akcję utrudniały przypływy i odpływy, sięgające ośmiu do dziesięciu metrów oraz prądy rzeczne i silny wiatr. W dodatku na kilka godzin przed wyciągnięciem na brzeg, jacht zaczął nabierać wody. Mimo że była to noc, kapitan Paszke sam wiadrami wylewał wodę z pokładu.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wtorek z Polski wyleci ekipa remontowa, która zajmie się naprawą jachtu. W miejscu, gdzie znajduje się jacht nie ma specjalistycznego sprzętu, dlatego ekipa musi zabrać wszystko co niezbędne do naprawy z Polski. Prace rozpoczną się około czwartku i potrwają minimum trzy tygodnie.
Janusz Cieliszak zapewnił, że Roman Paszke jest w stałym kontakcie z polskimi dyplomatami w Argentynie i może liczyć na ich pomoc między innymi w kontaktach z miejscowymi władzami.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz