Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asad apeluje do Kongresu

0
Podziel się:
bEsgRaol

Prezydent Syrii Baszar al Asad apeluje do amerykańskiego Kongresu, aby ten nie uchwalał rezolucji zezwalającej na ograniczoną interwencję zbrojną w jego kraju. W drodze wyjątku zgodził się na wystąpienie przed kamerami stacji z USA i udzielił specjalnego wywiadu telewizji CBS
Według opublikowanego przez telewizję CNN sondażu, 8 na 10 Amerykanów nie ma wątpliwości, że syryjski reżim użył przeciwko własnym obywatelom broni chemicznej, ale jest przeciwna interwencji zbrojnej w tym kraju.
To właśnie na wyniki tego sondażu zwracał uwagę prezydent Asad w wywiadzie dla stacji CBS. "Myślę, że opinia mieszkańców Stanów Zjednoczonych w tej rozgrywce jest teraz kluczowa, oni jasno się wypowiadają ''nie chcemy wojny''. "W ciągu najbliższych dni Kongres zdecyduje, trzeba pamiętać, że reprezentuje on wolę ludzi, którzy go wybrali" - podkreślał syryjski przywódca. Baszar al Asad dodał, że konsekwencje ataku poniosą nie tylko władze w Damaszku. "Musimy spodziewać się wszystkiego. Niekoniecznie dla samego rządu, bo my jesteśmy jednym z rozgrywających we władzach, mamy również partie opozycyjne" - mówił prezydent Syrii.
Zaznaczył także, że ewentualna interwencja amerykańska będzie wsparciem lokalnych oddziałów Al-Kaidy.
Na wywiad ten zgodził się tylko w drodze wyjątku. Z mediów zagranicznych wybiera przede wszystkim te z Iranu i Rosji.

IAR

bEsgRaoO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)