Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak terrorystyczny w Jemenie. Zginęli żołnierze

0
Podziel się:

Al Kaida kontroluje dużą część terytorium tego kraju. W ostatnich tygodniach Stany Zjednoczone nasiliły ataki na terrorystów, prowadzone za pomocą samolotów bezzałogowych.

Atak terrorystyczny w Jemenie. Zginęli żołnierze
(PAP/EPA)
bFecbFOt

Zginęło pięciu żołnierzy. Terroryści, należący prawdopodobnie do Al Kaidy, zaatakowali nad ranem posterunek wojskowy, strzegący terminalu gazowego na południu kraju. To jedyny taki obiekt w Jemenie.

Aktualizacja 12:55

_ - Napastnicy przyjechali samochodem na punkt kontrolny armii w pobliżu terminalu Balhaf. Otworzyli ogień z broni automatycznej, zabili pięciu żołnierzy i uciekli _ - powiedziało agencji AFP pragnące pozostać anonimowe źródło wojskowe.

bFecbFOv

Zabici żołnierze należeli do jednostki ochraniającej instalacje terminalu gazowego w prowincji Chabwa, której współwłaścicielem jest francuski koncern Total.

W środę władze Jemenu poinformowały o udaremnieniu spisku Al-Kaidy, który miał na celu przejęcie kontroli nad kluczowymi elementami infrastruktury eksportu gazu i ropy oraz uprowadzenie cudzoziemskich zakładników.

Al-Kaida miała zamiar zaatakować instalacje naftowe w Mukalli, stolicy prowincji Hadramaut, opanować miasto i sąsiednią miejscowość Gil Bawazir, biorąc zakładników. Terminal Balhat nie miał być celem ataku, lecz dostarczający tu gaz rurociąg.

Al Kaida kontroluje dużą część terytorium tego kraju. W ostatnich tygodniach Stany Zjednoczone nasiliły ataki na terrorystów, prowadzone za pomocą samolotów bezzałogowych.

bFecbFOB

Zginęło w nich 37 osób. Ataki wiążą się z wykryciem planów zamachów na amerykańskie placówki na Bliskim Wschodzie. Zostały one profilaktycznie zamknięte. Także amerykańska ambasada w stolicy Jemenu, Sanie, przerwała pracę, a jej personel ewakuowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida porwała irańskiego dyplomatę? Porwanie nastąpiło w momencie, gdy stosunki między Teheranem a Saną są szczególnie napięte.
Płacą złotem za zabijanie Amerykanów. Ile? Za zabicie amerykańskiego ambasadora w Jemenie oferuje równowartość około 60 tys. dolarów w postaci trzech kilogramów złota.
Al-Kaida: Zabijajcie dyplomatów z USA Organizacja wezwała do usunięcia ambasad USA z muzułmańskich ziem. -_ Niech będzie to krok w kierunku wyzwolenia krajów muzułmańskich spod amerykańskiej hegemonii _ - wzywa Al-Kaida.
bFecbFOW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)