Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atakują Amerykanów. Dwa zamachy

0
Podziel się:

Dwóch obywateli amerykańskich zostało rannych w zamachu bombowym na dwa samochody należące do konsulatu USA w Peszawarze w zachodnim Pakistanie.

Atakują Amerykanów. Dwa zamachy
(PAP/EPA)
bEDBMDfp

Do zamachu doszło w dzielnicy, w której mieści się wiele przedstawicielstw zagranicznych, a także mieszka wielu wyższych rangą wojskowych pakistańskich.

Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie, którzy zapowiadali zemstę na Amerykanach oraz władzach Pakistanu za śmierć Osamy bin Ladena.

W wyniku zamachu zginął także przejeżdżający nieopodal miejsca wybuchu motocyklista, rannych zostało ponadto jeszcze kilka innych osób. Zdalnie zdetonowany ładunek zawierał około 50-60 kilogramów materiału wybuchowego.

bEDBMDfr

Peszawar, najważniejsze miasto północno-zachodniego Pakistanu, jest od dawna miejscem ataków bombowych i samobójczych przeprowadzanych przez ekstremistów islamskich. W mieście, a także na jego obrzeżach dochodzi często do ataków na konwoje wiozące zaopatrzenie dla wojsk NATO w Afganistanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t138562.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostatnie;slowa;osamy;bin;ladena;przed;smiercia,183,0,832183.html) Ostatnie słowa Osamy bin Ladena przed śmiercią Al Kaida opublikowała nagranie, w którym jej szef chwali rewolucje w świecie arabskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
bEDBMDfS
KOMENTARZE
(0)