Notowania

Australia
02.02.2011 19:08

Australia-cyklon sytuacja

Cyklon Yasi sieje ogromne zniszczenie w rejonie północno-wschodniego wybrzeża stanu Queensland w Australii. Mieszkańcy stanęli w obliczu żywiołu w nocy. W wielu domach nie ma elektryczności. Cyklon sieje ogromne zniszczenie w rejonie północno-wschodniego wybrzeża stanu stanu Queensland w Australii. Mieszkańcy stanęli w obliczu żywiołu w nocy, w wielu przypadkach bez elektryczności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najsilniej wieje w miasteczkach Cardwell i Ingham, gdzie mieszka ponad 5 tysięcy ludzi. Tam prędkość wiatru wynosi 176 kilometrów na godzinę. Narażone są także większe miasta Cairns i Townsville, które zamieszkuje łącznie 350 tysięcy osób. Prędkość wiatru sięgała miejscami 290 kilometrów na godzinę.
Ulewa jest niewiarygodna, leje tak już od trzech godzin. Jeszcze jakieś półtorej godziny i wiatr ma trochę osłabnąć. Ale jest gorzej niżprzy poprzednim cyklonie, Larry."
Inni mieszkańcy północnego Queensland, schowani w swoich domach mówią, że nad ich głowami słychać, jak odpadają dachy, meble uderzają ościany, w powietrzu lata gruz. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie ma prądu, bezelektryczności jest centrum ewakuacyjne w Cairns, mówi reporter radia ABC.
Cyklon będzie szalał w rejonie wybrzeża jeszcze przez kilkagodzin, potem ma osłabnąć z kategorii piątej do czwartej. Yasi to prawdopodobnienajsilniejszy cyklon w historii Australii. Lokalni mieszkańcy zapamiętajązapewne tę noc jako najstraszniejszą w ich życiu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Rafał Motriuk/mm

Tagi: Australia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz