Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria - polscy alpiniści - akcja ratunkowa

0
Podziel się

Z powodu złej pogody trzej polscy alpiniści utknęli podczas wspinaczki na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner. Trwa akcja ratunkowa. Austriaccy ratownicy usiłują dotrzeć do wspinaczy, którzy utknęli w ścianie w sobotę wieczorem. Śnieg, mgła i silny wiatr utrudniają jednak poszukiwanie zaginionych.

bEgYiQrV

Wiadomo już, że jeden z Polaków jest ranny w nogę. Wspinacze są blisko szczytu, ale nadal nie można ustalić ich dokładnej lokalizacji. Prawdopodobnie polscy alpiniści będą musieli spędzić w ścianie kolejną, drugą noc.
O dramacie zawiadomili austriackich ratowników koledzy zaginionych: dwaj wspinacze, którzy ze względu na fatalną pogodę postanowili zostać w schronisku. Śmigłowiec Austriackiego Czerwonego Krzyża nie zdołał jednak zlokalizować zaginionych. Polaków poszukuje 16 ratowników i lekarz, ale ze względu na zapadającą noc akcja ratunkowa zostanie prawdopodobnie przerwana.
Glossglockner to najwyższy szczyt austriackich Alp o wysokości 3798 metrów n.p.m. Na charakterystyczny kształt szczytu, który przypomina piramidę, składają się dwa wierzchołki Glossglockner oraz Kleinglockner, które rozdziela mała przełęcz Glocknerscharte.

bEgYiQsy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)