Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Autonomia Palestyńska chce niepodległości

0
Podziel się:

Powstałoby państwo w granicach z 1967 roku i stolicą w Jerozolimie.

Autonomia Palestyńska chce niepodległości
(PAP/EPA)

*Autonomia Palestyńska szuka poparcia Zachodu dla ogłoszenia niepodległości. Rezolucję w tej sprawie chce przedstawić Radzie Bezpieczeństwa ONZ. *

Rezolucja, nad którą miałaby głosować Rada Bezpieczeństwa, poprze powołanie palestyńskiego państwa w granicach z 1967 roku ze stolicą we wschodniej Jerozolimie.

Uzna też, że żydowskie osadnictwo nie ma podstaw prawnych. Główny palestyński negocjator Saeb Erakat poinformował, że na ten temat rozmawiał już kilkoma europejskimi i amerykańskimi politykami. Na propozycję pozytywnie zareagowali sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon i przestawiciele Rosji.

Palestyńczycy zdecydowali się na ten krok po nieudanych amerykańskich próbach wznowienia negocjacji pokojowych na Bliskim Wschodzie.

Autonomia żąda całkowitego wstrzymania osadnictwa żydowskiego na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie. Premier Benjamin Netanjahu nie chce się na to zgodzić. Wicepremeir Silvan Szalom uważa, że jednostronne ogłoszenie niepodległości Palestyny zaszkodzi wysiłkom na rzecz pokoju.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)