Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autor bombowych alarmów niepoczytalny

0
Podziel się
bEpWltud

W.Brytania-alarmy-sprawca

Sprawca dwóch ogromnych przestojów na brytyjskich autostradach okazał się niepoczytalny. Policja skierowała na leczenie psychiatryczne 27-letniego mężczyznę, który twierdził, że podłożył bomby w dwóch autokarach jadących w piątek z Anglii do Polski.
Mężczyzna wyskoczył z autokaru przejeżdżającego przez bramkę opłat w tunelu pod Tamizą w Dartford koło Londynu. Ujęty po chwili zbieg zeznał, że w autokarze pozostawił bombę. Policja ewakuowała pasażerów, jadących z Bournemouth na południu Anglii do Polski, a specjalny robot przez wiele godzin sprawdzał bagaże. W końcu saperzy znaleźli i unieszkodliwili domniemaną bombę, która okazała się atrapą. Alarm zamknął na prawie 8 godzin i tunel i wznoszący się nad nim most, obsługujący przeprawę w przeciwnym kierunku. Na autostradzie, będącej obwodnicą Londynu, powstały kilkunastokilometrowe korki.
Aresztowany twierdził, że podłożył bombę również w innym autokarze, który zmierzał do Polski przez Dover. Policja zatrzymała i ten autokar, zamykając na 7 godzin ruch na autostradzie do tunelu pod kanałem La Manche i do portu w Dover. W sobotę policja podała, że przesłuchuje zatrzymanego obcokrajowca. Dopiero późnym wieczorem w sobotę ujawniono, że został przekazany pod opiekę psychiatrów. Rzeczniczka policji nie chciała ujawnić Polskiemu Radiu, czy mężczyzna to Polak.

IAR

bEpWltuG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)