Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poszukiwania
15.09.2007 14:55

Awionetka awaryjnie lądowała na Wiśle, poszukiwania pilota

Straż Pożarna i policja szukają pilota, który awaryjnie lądował awionetką na Wiśle w Warszawie. Wypadek awionetki miał miejsce na wysokości Białołęki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcja poszukiwawczo - ratunkowa prowadzona jest z wody, brzegu i powietrza. Zaopatrzeni w kamery termowizyjne strażacy i policjanci metr po metrze sprawdzają, czy pilotowi awionetki udało się wydostać na brzeg, czy prąd Wisły uniósł go na wystające z wody konary drzew.

Jak powiedział IAR rzecznik Straży Pożarnej Paweł Frątczak "z minuty na minutę maleją szanse na znalezienie żywego pilota, jednak żaden z ratowników, biorących udział w poszukiwaniach nie traci nadziei."

Do poszukiwań włączono śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, motorówki policyjne oraz przewodnika z psem. Do akcji dodatkowo zostanie zaangażowany poduszkowiec, który będzie wykorzystany w celu przeszukania kępy drzew, w której - być może - znajduje się pilot.

Akcję utrudnia wysoki stan rzeki, która rozlewa się na terenie do Wału Wiślanego. Obszar ten to porośnięte gęstymi krzewami i drzewami zarośla, przez które bardzo trudno się przedostać. Dno rzeki penetrują dwie ekipy płetwonurków, którzy weryfikują informacje świadków. Mówili oni, że pilot wydostał się z samolotu i próbował dopłynąć do brzegu.

Tagi: poszukiwania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz