Badminton - Primorje Władywostok z klubowym Pucharem Europy

0

badminton - klubowy Puchar Europy - Primorje Władywostok - Skaelsk?r-Slagelse - Mateusiak - Zięba

Badmintoniści Primorja Władywostok zdobyli klubowy Puchar Europy. W finale turnieju, który odbył się we francuskim Beauvais, mistrzowie Rosji pokonali mistrzów Danii Skaelsk?r-Slagelse 4:1.

W barwach duńskiego klubu grał czołowy polski mikst, Robert Mateusiak i Nadia Zięba. W finale Polacy przegrali jednak z Iwanem Sozonowem i Walerią Sorokiną 17:21, 19:21. Przy stanie 3:1 dla Primorja (rywalizacja toczy się do 4 zwycięstw) Nadia Zięba zagrała w deblu, w parze z Dunką Mette Poulsen; uległy Ninie Wisłowej i Sorokinie 13:21, 14:21.

Brązowe medale przypadły francuskiemu BC Chambly Oise i BC Amersfoort z Holandii. Mistrzowie Polski, Hubal Białystok, w piątek przegrali w ćwierćfinale z Primorjem Władywostok 1:4.