Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bagaż podgręczny - tak, ale wciąż bez płynów, żeli, dezodorantów i odżywek

0
Podziel się:

Od jutra można już wszędzie latać z bagażem podręcznym. Na polskich lotniskach złagodzone zostaną przepisy dotyczące lotów do Wielkiej Brytanii, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady, wprowadzone po udaremnionej próbie ataku terrorystycznego w Londynie.

Urząd Lotnictwa Cywilnego w w komunikacie poinformował, że na pokład samolotów na tych czterech kierunkach można już zabrać jeden, niewielki bagaż: torbę, paczkę lub opakowanie, o wymiarach nie przekraczających 45 cm długości, 35 cm szerokości oraz 16 cm głębokości. Można ze sobą zabrać urządzenia elektroniczne, w tym przenośne komputery, telefony komórkowe i aparaty fotograficzne. Straż graniczna prosi jednak podróżnych, by urządzenia te wyjąć z futerałów, co ułatwi ich szybszą kontrolę.
Nadal na pokład samolotów lecących w tych czterech kierunkach nie będzie jednak można wnosić płynów, żeli i aerozoli, w tym pasty do zębów, szamponów, odżywek, lakierów, dezodorantów, perfum i puszek z napojami. Można jednak zabrać ze sobą leki, a także mleko lub inne płynne posiłki dla małych dzieci. W przypadku lekarstw trzeba jednak przedstawić zaświadczenie lekarskie o przyjmowaniu danego leku przez pasażera.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)