Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
24.01.2010 10:13

Bal Polski w Brukseli

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 10 tysięcy euro zebrali organizatorzy Balu Polskiego w Brukseli. Część pieniędzy zostanie przekazanych Fundacji imienia Brata Alberta w Lubinie, która opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi.
Uczestnicy balu wesprą finansowo także ośrodki dla dzieci w niderlandzkojęzycznej Flandrii i francuskojęzycznej Walonii. "Wychodzimy z założenia, że solidarność jest cechą Polaków i dlatego pieniądze są przekazywane na tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy" - powiedział ambasador w Belgii Sławomir Czarlewski.
Bal Polski ma jeszcze jeden, oprócz charytatywnego, cel. Chodzi o promocję polskich miast. W tym roku prezentował się Toruń. Hrabia Stanisław Plater-Zyberk powiedział, że ciekawe promocje miast i miła atmosfera podczas balu gwarantują Polsce dobrą reklamę. "Musimy pokazać Polskę teraźniejszą, to już nie jest Polska biedna, to Polska energiczna, nowoczesna i otwarta na Europę" - dodał.
Był to już 11. Bal Polski w Brukseli, który przygotowały wspólnie nasza ambasada w Belgii i Polska Organizacja Turystyczna. Wśród ponad 300 zaproszonych gości byli przedstawiciele arystokracji belgijskiej i polskiej, a także świata biznesu, dyplomacji oraz Polonii.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz