Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Banki Żywności pomogą powodzianom

0
Podziel się:

      Banki Żywności od 20 maja do 20 czerwca będą zbierały żywność dla powodzian poprzez internetowy sklep charytatywny. Każdy, kto chciałby pomóc osobom poszkodowanym, może to zrobić włączając się do Internetowej Zbiórki Żywności "Pomóż Powodzianom" na stronie

bEJJvWzp

www.bankizywnosci.pl
. Tam znajdują się odnośniki do strony internetowej sklepu współpracującego z Bankiem Żywności.
Jak podają organizatorzy akcji dzięki Internetowej Zbiórce Żywności każda osoba, która będzie chciała pomóc powodzianom, będzie mogła to zrobić w łatwy sposób. Kupiona przez internautów żywność zostanie przekazana do magazynów Banków Żywności, które rozdysponują ją do organizacji społecznych, zajmujących się bezpośrednio pomocą poszkodowanym.
Wśród rekomendowanych artykułów są: woda pitna, konserwy, produkty "instant" nie wymagające gotowania, suche pieczywo i inne trwałe artykuły żywnościowe. Sklep internetowy, który współpracuje od dawna z Bankami Żywności, ma także przekazać na rzecz powodzian artykuły żywnościowe o wartości 50 tysięcy złotych, lub równowartość kwoty produktów zakupionych przez internautów.
Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 27 Banków Żywności, działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących. W 2009 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tysięcy ton artykułów spożywczych.

bEJJvWzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)