Notowania

kampania
04.11.2008 09:41

Barack Obama zakończył kampanię i wrócił do Chicago

Barack Obama zakończył kampanię prezydencką i wrócił do Chicago. To właśnie w tym mieście będzie głosował w dzisiejszych wyborach prezydenckich. W nocy polskiego czasu pojawi się na zorganizowanej przez sztab Demokratów imprezie w największym parku w mieście.

Podziel się
Dodaj komentarz

Barack Obama jest związany z Chicago przez niemal całe swoje dorosłe życie. Tu ma dom i tu będzie głosował w swoim okręgu w południowych dzielnicach miasta. Dzień wyborów będzie dla niego pierwszym od tygodni dniem odpoczynku. Dopiero wieczorem pojawi się na specjalnej imprezie w Grant Parku. Według zamysłu Demokratów, ma tam świętować zwycięstwo wyborcze.

Wiec w Grant Parku ma zgromadzić co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Wejściówki na imprezę rozeszły się w ciągu kilkudziesięciu minut. Honorowe miejsce tuż przed główną sceną będą mieli sponsorzy, którzy najhojniej wsparli Obamę w czasie kampanii wyborczej.

W czasie wieczornej imprezy w Chicago obowiązywać będą specjalne środki ostrożności. Pracować będą niemal wszyscy policjanci w mieście. Patrole zostaną wysłane nawet na jezioro Michigan nieopodal którego położony jest Grant Park.

Tagi: kampania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz