Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Barcelona w Ziemi Świętej

0
Podziel się
bEqivIBh

Izrael-Barcelona-pokój

Piłkarze FC Barcelona z "pokojowym tournee" w Izraelu. W Ziemi Świętej zawodnicy "blaugrany" będą trenowali z żydowskimi i arabskimi dziećmi. W ten sposób chcą propagować pokój pomiędzy zwaśnionymi narodami. Zawodnicy odwiedzą też miejsca święte i spotkają się z politykami izraelskimi i palestyńskimi.
Katalończycy przerwali przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego. Pierwszego dnia pobytu odwiedzili Zachodni Brzeg Jordanu i święte miasto Betlejem. Na stadionie Dura w Hebronie będą trenować z palestyńskimi dziećmi. W niedzielę 12 tysięcy dzieci żydowskich i arabskich będzie ćwiczyć z piłkarzami na stadionie w Tel Awiwie.
Także w niedzielę dojdzie do spotkania Katalończyków z władzami Izraela: prezydentem Szymonem Peresem, który jest inicjatorem akcji, a także z premierem Binjaminem Netanjahu i ministrami edukacji oraz kultury i sportu. Drużyna zwiedzi także Jerozolimę.
Początkowo planowano też rozegranie meczu pokazowego pomiędzy FC Barcelona i drużyną złożoną z profesjonalnych piłkarzy izraelskich i palestyńskich, jednak spotkanie nie doszło do skutku, gdyż Palestyńczycy nie chcieli grać w jednej ekipie z Izraelczykami.

IAR//kl/dyd

bEqivIBK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)