Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BBN - MSWiA - uchodźcy - wyjaśnienia

0
Podziel się

Prezydent domaga się od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pełnej informacji na temat uchodźców. Wniosek do MSWiA w tej sprawie wystosował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło.

bEgMYNjF

Interwencja szefa BBN ma związek z wczorajszym protestem około 200 uchodźców z Czeczenii, Inguszetii i Gruzji, którzy przez kilka godzin okupowali pociąg relacji Wrocław-Drezno. Zapowiadali, że chcą jechać do Strasburga, gdzie mieli zamiar złożyć petycję w sprawie warunków bytowych w polskich ośrodkach dla uchodźców. Pociąg został zatrzymany na stacji kolejowej w Zgorzelcu. Azylanci zostali usunięci z wagonów i skierowani do ośrodka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak wyjaśnia Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta, chodzi o dane, dotyczące warunków bytowych uchodźców, statystyki, dotyczące ich liczby, jak również kompleksową informację na temat procedur ubiegania się o taki status w naszym kraju. Paweł Wypych zastrzegł, że nie chodzi tu o poszukiwanie ewentualnych nieprawidłowości, a jedynie upewnienie się, że MSWiA robi wszystko, aby warunki w ośrodkach dla uchodźców były jak najlepsze, a kwestie dotyczące współpracy ze środowiskiem lokalnym były właściwie realizowane.

bEgMYNki
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)