Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
14.04.2010 20:16

Będą zmiany w transporcie VIP-ów

Klich: Trzeba zmienić procedury przewożenia najważniejszych osób w państwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Trzeba zmienić procedury przewożenia najważniejszych osób w państwie - uważa minister obrony Bogdan Klich.
_ _

_ - Nasze uregulowania przekażemy każdemu, kto się o to zwróci _ - zadeklarował w imieniu szefa MON rzecznik resortu, Janusz Sejmej.

POSŁUCHAJ JANUSZA SEJMEJA:

Na razie ministerstwo nie opracowało konkretnego planu czy projektu ustawy w tej sprawie. Rzecznik MON zapewnia jednak, że w każdej chwili fachowcy z resortu mogą zabrać się do pracy. _ - Powinno się skorzystać z doświadczeń innych państw _ - uważa były dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak.

Generał przyznał, że do dziś zastanawia się, jak można było dopuścić do przelotu jedną maszyną tylu ważnych osób._ - To tak, jakby nikt nie wyciągnął wniosków z wypadku pod Mirosławcem, gdzie zginęło 20 lotników _ - mówi były dowódca Wojsk Lądowych.

POSŁUCHAJ WALDEMARA SKRZYPCZAKA:

Po katastrofie samolotu CASA w Mirosławcu wojsko zakazało jedynie wspólnie latać dowódcom i ich zastępcom. W przypadku przewozu vipów procedury mówią jedynie, że na pokładzie samolotu w jednym czasie nie powinny być cztery najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier, marszałek Sejmu oraz marszałek Senatu.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, mon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz