Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
18.05.2009 07:59

Będzie czystka w brytyjskim rządzie

Premier Gordon Brown zapowiedział dochodzenie w sprawie nadużyć finansowych posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Po 10 dniach informacji w brytyjskiej prasie na temat nadużyć finansowych posłów, premier Gordon Brown zapowiedział dochodzenie i czystkę w rządzie. Wśród winowajców są posłowie ze wszystkich partii, ale przeważają labourzyści w tym kilkunastu obecnych i byłych ministrów. *

Począwszy od 8 maja, brytyjski dziennik Daily Telegraph, który uzyskał dokumenty z komisji refundacji poselskich wydatków, postawił pod pręgierzem ponad stu z 646 członków Izby Gmin. Premier został uprzedzony przez redakcję Daily Telegraphu jeszcze przed pierwszym odcinkiem publikacji, ale zwlekał z reakcją 4 dni, kiedy przeprosił społeczeństwo w imieniu wszystkich polityków i wszystkich partii _ za to, co się stało _.

Wczoraj wypowiedział się mocniej, mówiąc, że rewelacje Daily Telegraphu wywołują jego oburzenie, że wdroży postępowanie dyscyplinarne przeciwko winnym i że nikt z nich nie będzie zasiadał w jego rządzie. Jak dotąd zawiesił jednak tylko jednego wiceministra - i tylko warunkowo, na czas dochodzenia. Tymczasem brytyjska prokuratura koronna i Scotland Yard powołały wspólną komisję, ktora rozpatrzy wszystkie poważne nadużycia poselskie i - jeśli uzna za stosowne - skieruje akty oskarżenia do sądów.

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz