Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Belgia walczy z powodzią. Ulewne deszcze, które nawiedziły kraj spowodowały śmierć dwóch osób - poinformowała telewizja VRT. Zalanych zostało wiele miejscowości zarówno w niderlandzkojęzycznej Flandrii, jak i frankofońskiej Walonii.
Czytaj więcej w Money.pl
Powódź w Nepalu pochłonęła już kilkadziesiąt ofiar
Od trzech dni w Nepalu nieustannie pada deszcz. Wylały rzeki, pod wodą znalazły się setki domów, co najmniej dwieście uległo kompletnemu zniszczeniu. Ewakuowano ponad 3,5 tysiąca osób.
Powódź w Indiach: 120 ofiar powodzi w Kaszmirze
W Kaszmirze zamknięto szkoły, uczelnie, biura, ograniczone są dostawy prądu i wody pitnej.
Powódź w Bułgarii zabrała już 14 ofiar śmiertelnych
Rodziny ofiar powodzi dostaną po 10 tys. lewów (5 tys. euro) doraźnej pomocy. Odszkodowania za szkody materialne będą zależne od rozmiaru strat.
Rzeki wystąpiły z brzegów, wiele ulic znalazło się pod wodą, zalane zostały domy, a kilkaset osób zostało już ewakuowanych. Sytuacja jest katastrofalna, bo deszcz nie przestaje padać. Luc Bauwens z centrum kryzysowego w Gandawie powiedział, że takiej sytuacji nie było od 20.lat. Strażacy nie nadążają z wypompowywaniem wody, przeciekają wały wzmacniane workami z piaskiem. Do miejsc najbardziej dotkniętych przez powódź wysłano żołnierzy. Tak jest na przykład w Walonii, gdzie zginęły dwie osoby - jednego mężczyznę porwał rwący potok, natomiast druga ofiara utknęła w samochodzie, zalanym w ślepej uliczce przez nadciągającą falę. "Nie wiedzieliśmy czegoś podobnego, wody przybywa w zastraszającym tempie, jej naporu nie wytrzymują worki z piaskiem" - mówi jeden z mieszkańców Beaumont.
W najbliższych kilkunastu godzinach sytuacja jeszcze może się pogorszyć, bo deszcz nie przestaje padać, a prognozy pogody mówią o ulewach do poniedziałku.
telewizja, samochód, dom, powódź, ofiary, belgia, centrum
IAR