Notowania

zdrowie
18.10.2009 13:06

Belgia przygotowuje się do walki z grypą A/H1N1

Powstała m.in. storna internetowa pomagająca w diagnozowaniu choroby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TreintagenariO/CC/Flickr)

Do kraju dotarły już szczepionki przeciwko grypie, a parlament zatwierdził specjalne uprawnienia dla rządu. Belgowie z kolei tłumnie odwiedzają stronę internetową, gdzie lekarze zamieścili test, który ma pomóc w zdiagnozowaniu choroby.

Test składa się z dziewięciu pytań dotyczących między innymi wysokiej gorączki, powyżej 39 stopni, łamania w kościach, czy ostatnich podróży do Meksyku lub Stanów Zjednoczonych.

Po przeprowadzeniu testu pojawia się wskazówka dotycząca stanu zdrowia, ale także zalecenie by skontaktować się z lekarzem.

Szpitale są już przygotowane na wypadek ewentualnej epidemii, wydzielono oddziały, które przyjmują chorych. Natomiast od poniedziałku rozpoczną się w Belgii szczepienia przeciwko nowej grypie. Najpierw obejmą one wszystkich pracowników służby zdrowia, a później osoby z grup priorytetowych, czyli osoby cierpiące na przewlekłe choroby i kobiety w ciąży. Szczepienia nie są jednak obowiązkowe.

Gdyby doszło do wybuchu epidemii belgijski rząd będzie mógł działać na podstawie szczególnych uprawnień. Przepisy przyjęte przez parlament pozwalają mu między innymi na wykorzystanie wojska.

* [ Ekspert: Władze Niemiec kupiły złą szczepionkę ]( http://news.money.pl/artykul/ekspert;wladze;niemiec;kupily;zla;szczepionke,159,0,545439.html )
* [ WHO: Jedna dawka szczepionki ochroni przed A H1N1 ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/who;jedna;dawka;szczepionki;ochroni;przed;a;h1n1,31,0,545311.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: zdrowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz