Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
18.10.2009 13:06

Belgia przygotowuje się do walki z grypą A/H1N1

Powstała m.in. storna internetowa pomagająca w diagnozowaniu choroby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TreintagenariO/CC/Flickr)

Do kraju dotarły już szczepionki przeciwko grypie, a parlament zatwierdził specjalne uprawnienia dla rządu. Belgowie z kolei tłumnie odwiedzają stronę internetową, gdzie lekarze zamieścili test, który ma pomóc w zdiagnozowaniu choroby.

Test składa się z dziewięciu pytań dotyczących między innymi wysokiej gorączki, powyżej 39 stopni, łamania w kościach, czy ostatnich podróży do Meksyku lub Stanów Zjednoczonych.

Po przeprowadzeniu testu pojawia się wskazówka dotycząca stanu zdrowia, ale także zalecenie by skontaktować się z lekarzem.

Szpitale są już przygotowane na wypadek ewentualnej epidemii, wydzielono oddziały, które przyjmują chorych. Natomiast od poniedziałku rozpoczną się w Belgii szczepienia przeciwko nowej grypie. Najpierw obejmą one wszystkich pracowników służby zdrowia, a później osoby z grup priorytetowych, czyli osoby cierpiące na przewlekłe choroby i kobiety w ciąży. Szczepienia nie są jednak obowiązkowe.

Gdyby doszło do wybuchu epidemii belgijski rząd będzie mógł działać na podstawie szczególnych uprawnień. Przepisy przyjęte przez parlament pozwalają mu między innymi na wykorzystanie wojska.

Tagi: zdrowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz