Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 16:57

Benedykt XVI - EURO 2012 - telegram

EURO 2012 przeżywane w pokoju i szczerej radości. Tak zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej wyobraża sobie Benedykt XVI. Na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Józefa Michalika, papież skierował telegram do organizatorów i uczestników tej największej w 2012 roku piłkarskiej imprezy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI napisał w liście, że EURO 2012 to wydarzenie sportowe, które angażuje nie tylko organizatorów, zawodników, ale i całe społeczeństwo. Kościół nie może pozostać obojętny na to wydarzenie, zwłaszcza na duchowe potrzeby tych, którzy biorą w nim udział - napisał papież. Benedykt XVI dodał, że z uznaniem przyjął informacje o organizowanych z tej okazji spotkaniach katechetycznych, modlitewnych i liturgicznych.
Papież przywołał słowa mówiące o tym, że sport jest "szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego". Według ojca świętego, sport drużynowy, jakim jest piłka nożna, pozwala wznosić się ponad indywidualizm i egoizm.
Mistrzostwa rozpoczną się pojutrze. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. O godzinie 18.00 zmierzą się reprezentacje Polski i Grecji.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz