Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
23.07.2006 10:20

Benedykt XVI o Bliskim Wschodzie

Papież ponownie wezwał strony konfliktu na Bliskim Wschodzie, by natychmiast wstrzymały ogień i pozwoliły na wysłanie pomocy humanitarnej. W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI zaapelował o szukanie rozwiązania konfliktu przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Papież przypomniał, że zgodnie z czwartkowymi zapowiedziami, w obliczu pogarszania się sytuacji na Bliskim Wschodzie ogłosił tę niedzielę specjalnym dzień modlitwy i pokuty. Benedykt XVI wezwał wszystkich wiernych, by błagali Boga o dar pokoju.
"Korzystam z okazji, by potwierdzić prawo Libańczyków do suwerenności swego kraju, prawo Izraelczyków do życia w pokoju w swym państwie oraz prawo Palestyńczyków do posiadania wolnej i suwerennej ojczyzny" - powiedział papież. Dodał, że jest szczególnie bliski bezbronnej ludności cywilnej, niesłusznie dotkniętej w konflikcie.
Benedykt XVI ponownie zaapelował też do wszystkich organizacji charytatywnych, by dotarły do tej ludności z konkretnym wyrazem powszechnej solidarności.

Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz