Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
13.05.2007 18:03

Benedykt XVI w brazylijskim sanktuarium w Aparecida

Papież Benedykt XVI powiedział, że wiara w miłość Boga to największy skarb Ameryki Łacińskiej i jej najcenniejsze dziedzictwo. W homilii podczas mszy świętej w sanktuarium maryjnym w Aparecida podkreślił, że daje ona siłę i radość, których nikt i nic nie jest w stanie odebrać.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To wiara, a nie żadna ideologia polityczna, ruch społeczny, czy system ekonomiczny sprawiła, że o Ameryce Łacińskiej mówi się â?ľKontynent Nadziei" - podkreślił Benedykt XVI. Dodał, że od początku ewangelizacji w tej części świata przyniosła ona wspaniale owoce - wielu świętych i beatyfikowanych.
Papież przypomniał wezwanie Jana Pawła II do nowej ewangelizacji, na które mieszkańcy Ameryki Łacińskiej odpowiedzieli z wielkim zaangażowaniem. Powtarzam je - powiedział Benedykt XVI i zwrócił się do wiernych, by â?ľbyli wiernymi uczniami, żeby stać się odważnymi i skutecznymi misjonarzami".
Papież mówił też, że Kościół i jego wierni dążą do â?ľniebiańskiego Jeruzalem", którego wizja została przedstawiona w dzisiejszych czytaniach. Zastrzegł jednak, że dążenie to nie może być powodem do uciekania od realiów historycznych, w jakich żyje Kościół. Podkreślił, że powinien on dzielić z wiernymi ich radości, nadzieje, bóle i niepokoje, zwłaszcza z najbiedniejszymi i tymi, którzy cierpią.

Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz