Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
25.03.2007 10:50

Berlin - uroczystości 50-lecia Unii Europejskiej rozpoczęte

W Berlinie rozpoczęły się centralne uroczystości 50-lecia wspólnoty europejskiej. W niemieckiej stolicy na nadzwyczajnym szczycie spotkali się przedstawiciele 27 krajów Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kulminacyjnym puntem będzie przyjęcie Deklaracji Berlińskiej. Podpisy pod Deklaracją złożą - niemiecka kanclerz Angela Merkel, szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, oraz przewodniczący Komisji Europejskiej - Jose Barroso.
Dokument mówi o przeszłości Unii, jej sukcesach, a także o wyzwaniach na przyszłość. Niemcy, kierujący pracami Wspólnoty, mają nadzieję, że Deklaracja ożywi debatę na temat nowego traktatu, który zreformuje europejskie instytucje i pozwoli Unii sprawnie funkcjonować.
Na prośbę Hiszpanii dopisano do tekstu zapowiedź wspólnej walki państw Unii z nielegalną imigracją. Deklaracja Berlińska przypomina dotychczasowe osiągnięcia Unii Europejskiej, wartości, na których opiera się Wspólnota, a także wyznacza jej cele na najbliższą przyszłość. Według intencji niemieckiego rządu, który sformułował jej tekst, dokument ma być również impulsem do dalszych prac nad konstytucją europejską.

Tagi: unia europejska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz